nabor
niedziela, 25 luty 2018 15:36

Mrozy i śnieg im nie straszny

Napisane przez

Wieliczanka Wieliczka 0-3 Raba Dobczyce (0-0)

W dniu dzisiejszym rocznik 2004 Wieliczanki, podejmował Rabę Dobczyce. Dzisiejszy przeciwnik postawił nam spore wymagania, zasłużenie zwyciężając w spotkaniu. Kolejny mecz rozegrany zostanie w Wołowicach z drużyną Piasta w następną niedziele.

Przypominamy o otwartym naborze do grupy. Zawodników z rocznika 2004, którzy chcieli by spróbować swoich sił w naszej drużynie prosimy o kontakt z trenerem: 698-474-395

środa, 06 grudzień 2017 17:57

Podziękowanie za sponsoring

Napisane przez

W imieniu zarządu klubu TS Wieliczanka, zawodników i trenera chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu torb sportowych firmy Adidas dla roczniaka 2004 Wieliczanki. Torby zostały ufundował dzięki osobą, które zażyczył sobie pozostać anonimowe, natomiast brakującą część dołożył zarząd klubu.

DZIĘKUJEMY!

W dniach 10-17.07 młodziki Wieliczanki, którzy w najbliższym sezonie będą reprezentować nasz klub jako trampkarze, przebywali na obozie w Powroźniku. Zespół trenował trzy razy dziennie na obiektach w Tyliczu i Powroźniku. W przerwach między treningami regenerował się w aquaparku w Muszynie. Podczas trwania obozu Wieliczanka rozegrała cztery sparingi, głownie z zespołami o rok starszymi od naszej drużyny. Niestety ponieśliśmy porażkę z Koroną Beskidu Tylicz , Uranem Łukowica, z którym również zremisowaliśmy kilka dni później. W ostatnim dniu obozu padł wynik 2-2 z Popradem Muszyna. Mimo niekorzystnych rezultatów zawodnikom należą się duże brawa za podjęcie równej walki ze znacznie przewyższającym nas rywalem warunkami fizycznymi, mimo dużego zmęczenia po odbytych przed sparingami treningach. Już wkrótce nasz zespół podejmie równie wymagających rywali w meczach sparingowych m.in. Wigry Suwałki, Start Otwock, Rakovię Raków Mazowiecki, którzy będą przebywać w pobliżu Wieliczki na obozie sportowym. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z obozu i życzymy powodzenia w nadchodzących meczach!

czwartek, 18 maj 2017 20:45

Pogrom w Sieprawiu

Napisane przez

Wynikiem 11-0 zakończył się dzisiejszy sparing młodzików Wieliczanki, którzy zmierzyli się z występującym o ligę wyżej drużyną Karpat Siepraw. Zawodnicy z II ligi myślenickiej od początku spotkania mieli duże problemy by neutralizować ataki gości i już po pierwszej połowie przegrywali 8-0. W drugiej połowie nasz zespół ćwiczył sobie dodatkowe założenia nakreślone przez trenera, przez co liczba goli strzelonych była znacznie mniejsza. W kolejnym spotkaniu młodziki Wieliczanki pojadą  do drużyny LKS Czarnochowic. Spotkanie odbędzie się w niedziele o godzinie 11:30.

Karpaty Siepraw 0-11 Wieliczanka Wieliczka

Gole strzelali:4x Oskar Urbański, 2x Piotr Dudek, 2x Michał Myszka, 2x Andrzej Waliczek, Jan Lizak

Skład Wieliczanki: Oskar Dębowski (Arkadiusz Kolanowski)- Jakub Gawlik (Jakub Przepióra), Filip Fliśnik, Maciej Hałat (Andrzej Waliczek)- Adam Januś (Piotr Dudek), Michał Myszka ( Marcel Brożek)- Kacper Chrobak (Krzysztof Janiw), Damian Bułka (Jan Lizak)-Oskar Urbański (Wojciech Śliwa)

 

Młodziki Wieliczanki w dniu wczorajszym rozegrały osiemnasty sparing w roku 2017. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu była Akademia Futbolu Estilo de Espana Ochojno założona przez wieloletniego ekstra-klasowego trenera Wojciecha Stawowego, prowadzona w oparciu o model hiszpański. Faworytem spotkania był zespół z Ochojna, który w poprzedniej rundzie zajął pierwsze miejsce w swojej lidze, wyprzedzając 13 ekip, będąc jedyną niepokonaną drużyną awansował na wyższy poziom, niż znajduję się nasz zespół.  Nasza drużyna nie wystraszyła się rywala. Znaczna przewaga w pierwszych piętnastu minutach zaowocowała szybko strzelonymi trzema bramkami. Wynik utrzymywał się aż do 40 minuty spotkania, kiedy najpierw AF z Ochjona strzeliło na 1-3, a następnie minutę później po przejściu dosłownie wszystkich zawodników grających w koszulkach FC Barcelony, Michał Myszka podwyższył wynik spotkania na 1-4. W kolejnych sytuacjach nasi zawodnicy mogli dwukrotnie zwiększyć wynik spotkania, kiedy to nie potrafili skierować piłki do pustej bramki, co zemściło w końcówce meczu. Zespół z Ochojna znacznie przeważał pod koniec gry, strzelając w ostatnich pięciu minutach dwie bramki, ustalając wynik na 3-4.

Bardzo cieszy, że pomimo braku 6 zawodników, którzy przebywali na zielonej szkole, nasz zespół dysponuję wyrównaną  szeroką kadrą, która mimo osłabieni z powodu nieobecności kluczowych piłkarzy, potrafi nawiązać walkę z najmocniejszymi zespołami okolicznych regionów.

Akademia Futbolu Estilo de Espana Ochojno 3-4 Wieliczanka Wieliczka

Bramki:

0-1 Oskar Urbański

0-2 Michał Myszka

0-3 Damian Bułka

1-3 Akademia Futbolu Estilo de Espana

1-4 Michał Myszka

2-4 Akademia Futbolu Estilo de Espana

3-4 Akademia Futbolu Estilo de Espana

Skład Wieliczanki

Arkadiusz Kolanowski (Oskar Dębowski)- Jakub Gawlik, Igor Walasek, Maciej Hałat- Michał Myszka, Marcel Brożek- Oskar Urbański, Damian Bułka- Wojciech Śliwa oraz Andrzej Waliczek, Jan Lizak, Krystian Piszczatowski, Jakub Przepióra

sobota, 06 maj 2017 19:42

Podziękowanie za sponsoring

Napisane przez

W imieniu zarządu klubu TS Wieliczanka, zawodników i trenera chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim osobą, które przyczyniły się do zakupu dresów, koszulek treningowych, a także dwudziestu piłek firmy Adidas, które będą używane do treningów w kolejnym sezonie rocznika 2004/2005. W szczególności chcielibyśmy podziękować firmie ComfortRent, która w całości ufundował dresy dla dwudziestu zawodników. Logo wraz z adresem strony internetowej i numerem do firmy jest wydrukowany na tyłach dresu, a także znajduje się na naszej stronie internetowej. DZIĘKUJEMY!

Zdjęcia zawodników prezentujących dresy i koszulki treningowe można obejrzeć w naszej galerii na stronie internetowej.

Link:

Koszulki treningowe

Dresy

Przypominamy że również drużynie żaków zakupiono dresy. Podziękowania znajdują się w poniższym linku:

Podziękowania od żaków

środa, 03 maj 2017 20:17

Niezasłużona sparingowa porażka młodzików

Napisane przez

W środowe popołudnie na stadionie w Igołomi rozegrany został sparing młodzików Wieliczanki z Wiarusami Igołomia. Mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla zespołu gospodarzy. Rezultat nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Nasz zespół był stroną minimalnie dominującą w tym spotkaniu. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i zdecydowanie częściej zagrażaliśmy bramce rywali.

Mimo porażki zespół zaprezentował się w spotkaniu z bardzo dobrej strony. Poprawna gra w spotkaniu z drużyną, która do ostatniej kolejki rundy jesiennej walczyła o zajęcie pierwszego miejsca w II lidze młodzików, a obecnie jest głównym kandydatem do zwycięstwa, napawa optymizmem przed sobotnim spotkaniem III ligi. Przeciwnikiem Wieliczanki będzie trzecia drużyna ligi MKF Solne Miasto Wieliczka. Początek spotkania o godzinie 9:00 w Grajowie.

Wiarusy Igołomia 3-1 Wieliczanka Wieliczka

Bramki:

1-0 Wiarusy

1-1 Wojciech Śliwa

2-1 Wiarusy

3-1 Wiarusy

*Mecz trwał 20 minut dłużej od regulaminowego czasu gry młodzików

Skład I Wieliczanki: Oskar Dębowski-Jakub Gawlik, Filip Fliśnik, Krystian Piszczatowski-Adam Januś, Michał Myszka-Kacper Chrobak, Damian Bułka-Wojciech Śliwa

Skład II Wieliczanki: Arkadiusz Kolanowski- Jakub Przepióra, Igor Walasek, Jakub Gawlik- Adam Januś, Marcel Brożek-Andrzej Waliczek, Jan Lizak- Oskar Urbański

środa, 26 kwiecień 2017 20:55

Szybki mecz i łatwe zwycięstwo

Napisane przez

Po szczęściu miesiącach przerwy do meczów ligowych wraca drużyna młodzików, która podejmowała na stadionie w Staniątkach Szkołę Futbolu. Mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 3-0. Zawodnicy Wieliczanki przez całe spotkanie byli zdecydowanie lepszym zespołem, nie wpuszczając przeciwnika na własną połowę boiska. Wynik mógłby być zdecydowanie większy, lecz krótki wymiar gry (mecz trwał na prośbę gospodarzy o prawie połowę krócej czasu regulaminowego gry, aby nie niszczyć murawy boiska), nieskuteczność w pojedynka 1 na 1 z bramkarzem, a także konsekwentna gra w obronie we własnym polu karnym, całym 9-osobowym składem zespołu gospodarzy, pozwoliły na strzelenie tylko trzech bramek. W składzie młodzików w meczu ligowym zadebiutowali: Wojciech Śliwa ,Igor Walasek, Kacper Chrobak, Marcel Brożek, Krzysztof Janiw, a także jako bramkarz Arkadiusz Kolanowski. Nowym zawodnikom gratulujemy debiutu i życzymy  powodzenia w naszej drużynie.

Bramki dla Wieliczanki:

1-0   Kacper Chrobak

2-0   Wojciech Śliwa

3-0   Wojciech Śliwa

18-stka meczowa Wieliczanki:

-I skład Oskar Dębowski-Marcel Brożek, Filip Fliśnik, Mikołaj Kołek-Adam Januś ©, Piotr Dudek- Kacper Chrobak, Maciej Hałat- Oskar Urbański

-Skład po przerwie meczu Arkadiusz Kolanowski- Krystian Piszczatowski, Igor Walasek, Krzysztof Janiw- Jakub Gawlik, Michał Myszka- Jakub Przepióra, Damian Bułka- Wojciech Śliwa

Kolejny mecz nasi zawodnicy rozegrają już piątek, przeciwnikiem sparingowym będzie drużyna II ligi Myślenickiej, zespół Karpat Siepraw. Początek spotkania o godzinie 17:30 w Sieprawiu.

W dzisiejszym dniu,  zawodnicy młodzików w swojej lidze pauzowali z racji wycofania się z rozgrywek drużyny Gwarka II Wieliczka. W zamian za mecz ligowy, Wieliczanka zagrała sparing z Gwarkiem I Wieliczka występującym na poziomie I ligi, wraz z zawodnika Gwarka II którzy pozostali w klubie i dołączyli do pierwszego zespołu.  Rywale przez cały meczu stworzyli sobie jedynie nieliczne sytuacje po naszych własnych błędach w bocznych sektorach boiska. Natomiast nasza drużyna, mimo słabszej dyspozycji w dniu dzisiejszym, , mieli znacznie więcej okazji pod bramką przeciwnika od zespołu gospodarzy. Niestety słaba postawa większości naszych zawodników w ofensywie spowodowała, że pomimo kilkunastu okazji strzeleckich padły zaledwie dwie bramki.  Plusem w spotkaniu jest wygrana z przeciwnikiem na co dzień przygotowującym się do rozgrywek  o dwie ligi wyższym niż nasza. Na pochwałę w szczególności zasługują w tym dniu bramkarze, którzy zachowali czyste konto przez 80 minut gry (w rozgrywkach młodzików mecz trwa 60 minut), a także środkowi pomocnicy za stworzenie wielu sytuacji strzeleckich.

Gwarek Wieliczka 0-2 (0-0) Wieliczanka Wieliczka

Bramki:

1-0   Maciej Hałat (asysta Michał Myszka)

2-0   Kacper Chrobak (asysta Maciej Hałat)

Skład Wieliczanki:

BR-Oskar Dębowski, Arkadiusz Kolanowski
ŚO- Filip Fliśnik , Igor Walasek
BO-Mikołaj Kołek, Maciej Hałat, Krystian Piszczatowski , Jakub Przepióra
ŚP-Adam Januś, Piotr Dudek, Michał Myszka                                                                                                                                                                                                                                                                                                             S- Damian Bułka, Kacper Chrobak, Maciej Hałat
N-Oskar Urbański , Jan Lizak, Jakub Gawlik

Już w środę drużyna młodzików pojedzie na mecz ligowy, w którym przeciwnikiem będzie SFS Staniątki Błękitni Bodzanów. Początek spotkania o godzinie 17:00 na stadionie Czarnych Staniątki. Kolejnym przeciwnikiem sparingowym będą Karpaty Siepraw. Mecz odbędzie się w najbliższy piątek w Sieprawiu. Młodziki zapraszają na oba mecze.

sobota, 08 kwiecień 2017 11:35

Młodziki wygrywają walkowerem!

Napisane przez

W sobotę 8 kwietnia drużyna Wieliczanki powinna rozegrać spotkanie 1.kolejki wielickiej III ligi młodzików, w którym rywalizować miała z LKS Czarnochowice. Zawody nie odbyły się, gdyż zespół gości nie wstawił się na pojedynek w wyznaczonym terminie. W zamian drużyna rozegrała mecz pomiędzy sobą 9 na 9, w którym zwyciężyli pomarańczowi na żółtych.

Skład żółtych: Oskar Dębowski,Krystian Piszczatowski,Igor Walasek, Jakub Przepióra-Piotr Dudek, Marcel Brożek, Damian Bułka, Krzysztof Janiw,Wojtek Śliwa

Skład pomarańczowych: Arkadiusz Kolanowski, Mikołaj Kołek,Adam Januś,Jakub Gawlik,Maciej Hałat, Michał Myszka,Kacper Chrobak,Oskar Urbański, Filip Fliśnik

Informacje

Trener
Jarosław Juras
tel:698-474-395