Napisane przez  Redakcja

Wieliczanka Wieliczka 1-2 UKS Sygneczów

Bramka: Maciej Janus

W niedzielne południe rozegraliśmy pierwszą wiosenną kolejkę A klasy z drużyną UKS Sygneczów.

Początek meczu to głównie akcje w środkowej części boiska z kilkoma niegroźnymi akcjami obu drużyn. W 30 minucie zawodnik Sygneczowa pada w polu karnym, sędzia dyktuje jedenastkę po której przegrywamy do przerwy 0-1. Na drugą połowę wyszliśmy bez zmian personalnych i na trochę większym tempie. W 88 minucie do wyrównania doprowadza Maciej Janus. Niestety w naszej grze brakowało tego dnia konsekwencji, w efekcie czego straciliśmy bramkę w 92 minucie spotkania.

Skład Wieliczanki: Rafał Czop - Kamil Gawęda, Paweł Pawlikowski, Rafał Heród, Łukasz Gawęda - Michał Maruszewski (70` Paweł Kałuża), Jarosław Juras (70` Jakub Dudek), Rafał Florek, Alan Rudek (60` Michał Żurek) - Maciej Janus, Rafał Kozłowski

Trampkarze Wieliczanka Wieliczka 5-1 Trampkarze LKS Śledziejowice

Bramki: 2x Oskar Urbański, Damian Bułka, Piotr Dudek, Wojciech Śliwa

W pierwszej kolejce II ligi trampkarzy Wieliczanka podejmowała beniaminka ze Śledziejowic. Goście awansowali do naszej ligi nie przegrywając w dwunastu spotkaniach ani razu, strzelając aż 78 bramek. Zderzenie z wyższą ligą nastąpiło bardzo szybko. Drużyna Wieliczanki podeszła do spotkania dość ostrożnie, wiedząc jak groźnym przeciwnikiem jest zespół, który ma przewagę zawodników o rok starszych, grający głównie dłuższą piłką.  Do przerwy Wieliczanka przegrywała 0-1. Przewaga naszej drużyny w posiadaniu piłki i sytuacjach pod bramkowych była bardzo wyraźna, kwestią czasu było kiedy zaczną padać bramki. Do wyrównania doprowadził z rzutu wolnego Urbański. Na 2-1 trafił Dudek, zdobywając bramkę z woleja z około 30 metrów! Na komentarz zasługuje Bochniak, który w debiucie rozegrał kapitalne spotkanie, tworząc wiele sytuacji strzeleckich swoim kolegą. Kolejne bramki zdobyli Bułka, ponowienie Urbański wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego oraz Śliwa.

Skład Wieliczanki: Arkadiusz Kolanowski (0’ Oskar Dębowski)-Krystian Piszczatowski (0’ Kamil Leśniak, 45’ Piotr Dudek), Filip Fliśnik, Igor Walasek, Oskar Urbański-Kacper Chrobak (35’ Damian Bułka),Adam Januś, Jakub Gawlik (65’ Mikołaj Kołek), Michał Myszka, Patryk Kurzawa (45’ Piotr Sikora)- Klaudiusz Bochniak (65’ Wojciech Śliwa)