Porażka na inaugurację wiosny

Wieliczanka Wieliczka 1-2 UKS Sygneczów

Bramka: Maciej Janus

W niedzielne południe rozegraliśmy pierwszą wiosenną kolejkę A klasy z drużyną UKS Sygneczów.

Początek meczu to głównie akcje w środkowej części boiska z kilkoma niegroźnymi akcjami obu drużyn. W 30 minucie zawodnik Sygneczowa pada w polu karnym, sędzia dyktuje jedenastkę po której przegrywamy do przerwy 0-1. Na drugą połowę wyszliśmy bez zmian personalnych i na trochę większym tempie. W 88 minucie do wyrównania doprowadza Maciej Janus. Niestety w naszej grze brakowało tego dnia konsekwencji, w efekcie czego straciliśmy bramkę w 92 minucie spotkania.

Skład Wieliczanki: Rafał Czop - Kamil Gawęda, Paweł Pawlikowski, Rafał Heród, Łukasz Gawęda - Michał Maruszewski (70` Paweł Kałuża), Jarosław Juras (70` Jakub Dudek), Rafał Florek, Alan Rudek (60` Michał Żurek) - Maciej Janus, Rafał Kozłowski

Trampkarze Wieliczanka Wieliczka 5-1 Trampkarze LKS Śledziejowice

Bramki: 2x Oskar Urbański, Damian Bułka, Piotr Dudek, Wojciech Śliwa

W pierwszej kolejce II ligi trampkarzy Wieliczanka podejmowała beniaminka ze Śledziejowic. Goście awansowali do naszej ligi nie przegrywając w dwunastu spotkaniach ani razu, strzelając aż 78 bramek. Zderzenie z wyższą ligą nastąpiło bardzo szybko. Drużyna Wieliczanki podeszła do spotkania dość ostrożnie, wiedząc jak groźnym przeciwnikiem jest zespół, który ma przewagę zawodników o rok starszych, grający głównie dłuższą piłką.  Do przerwy Wieliczanka przegrywała 0-1. Przewaga naszej drużyny w posiadaniu piłki i sytuacjach pod bramkowych była bardzo wyraźna, kwestią czasu było kiedy zaczną padać bramki. Do wyrównania doprowadził z rzutu wolnego Urbański. Na 2-1 trafił Dudek, zdobywając bramkę z woleja z około 30 metrów! Na komentarz zasługuje Bochniak, który w debiucie rozegrał kapitalne spotkanie, tworząc wiele sytuacji strzeleckich swoim kolegą. Kolejne bramki zdobyli Bułka, ponowienie Urbański wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego oraz Śliwa.

Skład Wieliczanki: Arkadiusz Kolanowski (0’ Oskar Dębowski)-Krystian Piszczatowski (0’ Kamil Leśniak, 45’ Piotr Dudek), Filip Fliśnik, Igor Walasek, Oskar Urbański-Kacper Chrobak (35’ Damian Bułka),Adam Januś, Jakub Gawlik (65’ Mikołaj Kołek), Michał Myszka, Patryk Kurzawa (45’ Piotr Sikora)- Klaudiusz Bochniak (65’ Wojciech Śliwa)

23 marzec 2018 09:27 autor

A Klasa wraca na boiska

Runda wiosenna wielickiej A klasy w sezonie 2017/2018 zostanie zainaugurowana już w najbliższy weekend. Nasi seniorzy pierwszy mecz ligowy w nowym roku rozegrają w niedzielę 25 marca o godzinie 15.00 na Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce z  UKS Sygneczów.

Zespół Wieliczanki po rundzie jesiennej zajmuje ósmą pozycję z dorobkiem 17 punktów. Tyle samo punktów mają nasi niedzielni przeciwnicy, którzy lepszym bilansem bramkowym wyprzedzają nas o dwie pozycje. Poprzednie spotkanie obu drużyn zakończyło się wynikiem 1-1, a jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Mariusz Warmuz.

W okresie przygotowawczym nasz zespół rozegrał siedem sparingów:

Wieliczanka 1-6 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie Bramka: Michał Maruszewski

Wieliczanka 3-2 Iskra Zakrzów Bramki: Michał Żurek, Jarosław Juras, Rafał Kozłowski

Wieliczanka 1-4 Raba Dobczyce Bramka: Maciej Janus

Wieliczanka 6-1 Sokół Kocmyrzów Bramki: 2xAlan Rudek, 2x Rafał Kozłowski, Maciej Janus, Samobój

Wieliczanka 4-4 Juniorzy Górnika Wieliczka Bramki 2x Jarosław Juras, Rafał Kozłowski, Alan Rudek

Rafał Kozłowski (1989)

Trenerem drużyny jest Mariusz Małek. Kierownikiem Sławomir Ząbek.

W przerwie zimowej w drużynie z Wieliczki doszło do roszad kadrowych.

Odeszli:

Przemysław Fiałek (Gdovia Gdów)

Konrad Łęcki (KS Bieżanowianka Kraków)

Mariusz Warmuz (?)

Michał Ciężarek (?)

Dominik Trześniewski (nie wznowił treningów)

Przybyli:

Rafał Kozłowski (Orzeł Piaski Wielkie)

Bartłomiej Pasiut (Potok Więckowice)

W niedziele swój mecz rozegra rocznik 2004 Wieliczanki. Na Arenie Lekkoatletycznej o godzinie 10:30 podejmie zespół LKS Śledziejowice.

Faworytem spotkania są goście, którzy w swojej kadrze dysponują przewagą zawodników urodzonych w 2003 roku. Oba zespoły zmierzyły się podczas okresu przygotowawczego. Wówczas górą była drużyna ze Śledziejowic, wysoko pokonując Wieliczankę. Jak będzie tym razem?

Więcej o przygotowania i kadrze trampkarzy można przeczytać w poprzednim poście:Trampkarze kończą przygotowania do rundy wiosennej

Na oba spotkania zapraszamy!

24 luty 2018 11:09 autor

Nadrabiamy zaległości

Drużyna seniorów przygotowująca się do rundy wiosennej swoje mecze sparingowe rozgrywa głównie na sztucznych obiektach krakowskich.

Wieliczanka 10.02 rozegrała sparing z Iskrą Zakrzów wygrywając 3:2. Bramki zdobyli Michał Żurek , Jarosław Juras oraz testowany Rafał .

W kolejnym tygodniu rywalem była Raba Dobczyce, która występuje w klasie okręgowej. Nasza drużyna musiała uznać wyższość rywala ulegając 4:1. Jedyną bramkę zdobył Maciej Janus .

Dzisiejszy sparing z okręgowym Sokołem Kocmyrzów zakończył się wynikiem 6:1 dla Wieliczanki.
Bramki zdobyli: Maciej Janus, Alan Rudek , testowany Rafał , Samobój

Drużynę czekają jeszcze prawdopodobnie trzy mecze sparingowe przed startem ligi.

Pierwsza drużyna Wieliczanki jest w trakcie przygotowań do rundy rewanżowej wielickiej A-klasy. W pierwszym meczu kontrolnym nasi zawodnicy ulegli wysoko liderowi okręgówki, drużynie Węgrzcanki 6-1. W kolejnym sparingu Wieliczanka podejmie Iskrę Zakrzów. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 na stadionie w Zakrzowie. Zapraszamy !

W dniu wczorajszym rocznik 2004 Wieliczanki zajął trzecie miejsce na turnieju Dragon Cup w Skawinie. Nasi zawodnicy w całych zawodach przegrali tylko jedno spotkanie z Piastem Skawina 3-1, który ostatecznie wygrał turniej. Królem strzelców został Michał Myszka (11 bramek), wyprzedzając drugiego gracza o 6 trafień. Nasz zawodnik popisał się  m.in. hat-trickiem z Wawelem Kraków, a także z drużyną z Bochni. Na pochwałę zasługuje również Arkadiusz Kolanowski, który wyróżniał się na tle bramkarzy z innych zespołów.

W tym samym dniu drugi zespół rocznika 2004 rywalizował w turnieju halowym im. Karola Demczuka. W trzech meczach zdobyliśmy tylko jeden punkt.  Wszystkie bramki dla  Wieliczanki zdobywał Patryk Kurzawa.

Dzień później rozegrany został sparing z Grodziskiem Raciechowice. Po zeszłotygodniowej porażce z Gwardią Warszawa i Przebojem Wolbrom, tym razem łatwo rozgromiliśmy rywala 9-0. Bramki strzelali: 4x Michał Myszka, Kamil Leśniak, Jan Lizak, Kacper Chrobak Jakub Gawlik, Wojciech Śliwa

23 styczeń 2018 09:45 autor