nabor

Sparingowa wygrana młodzików z Akademią Futbolu Estilo de Espana Ochojno

Napisane przez  Redakcja

Młodziki Wieliczanki w dniu wczorajszym rozegrały osiemnasty sparing w roku 2017. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu była Akademia Futbolu Estilo de Espana Ochojno założona przez wieloletniego ekstra-klasowego trenera Wojciecha Stawowego, prowadzona w oparciu o model hiszpański. Faworytem spotkania był zespół z Ochojna, który w poprzedniej rundzie zajął pierwsze miejsce w swojej lidze, wyprzedzając 13 ekip, będąc jedyną niepokonaną drużyną awansował na wyższy poziom, niż znajduję się nasz zespół.  Nasza drużyna nie wystraszyła się rywala. Znaczna przewaga w pierwszych piętnastu minutach zaowocowała szybko strzelonymi trzema bramkami. Wynik utrzymywał się aż do 40 minuty spotkania, kiedy najpierw AF z Ochjona strzeliło na 1-3, a następnie minutę później po przejściu dosłownie wszystkich zawodników grających w koszulkach FC Barcelony, Michał Myszka podwyższył wynik spotkania na 1-4. W kolejnych sytuacjach nasi zawodnicy mogli dwukrotnie zwiększyć wynik spotkania, kiedy to nie potrafili skierować piłki do pustej bramki, co zemściło w końcówce meczu. Zespół z Ochojna znacznie przeważał pod koniec gry, strzelając w ostatnich pięciu minutach dwie bramki, ustalając wynik na 3-4.

Bardzo cieszy, że pomimo braku 6 zawodników, którzy przebywali na zielonej szkole, nasz zespół dysponuję wyrównaną  szeroką kadrą, która mimo osłabieni z powodu nieobecności kluczowych piłkarzy, potrafi nawiązać walkę z najmocniejszymi zespołami okolicznych regionów.

Akademia Futbolu Estilo de Espana Ochojno 3-4 Wieliczanka Wieliczka