nabor
22 lipiec 2017 20:05 autor

Zwycięstwo w pierwszym sparingu

W pierwszym meczu kontrolnym przygotowującym do sezonu 2017/2018 piłkarze TS Wieliczanka pokonali trzecią drużynę ubiegłego sezonu A klasy Myślenickiej, Dziecanovię Dziekanowice 5:4. Mecz był rozgrywany na bocznym boisku Gdovii Gdów.

Bramki dla Wieliczanki:

1:0 Testowany

2:0 Michał Żurek

3:0 Alan Rudek

4-2Konrad Łęcki

5:4 Bartosz Morydz,

Skład Wieliczanki: Artur Morydz-Rafał Czop (Bartosz Morydz), Testowany, Rafał Bieda, Bogdan Lizak (Jakub Dudek)-Konrad Łęcki (Patryk Słomka), Jarosław Juras, Michał Ciężarek, Alan Rudek (Szymon Romański)-Testowany, Michał Żurek (Maciej Janus)

W dniach 10-17.07 młodziki Wieliczanki, którzy w najbliższym sezonie będą reprezentować nasz klub jako trampkarze, przebywali na obozie w Powroźniku. Zespół trenował trzy razy dziennie na obiektach w Tyliczu i Powroźniku. W przerwach między treningami regenerował się w aquaparku w Muszynie. Podczas trwania obozu Wieliczanka rozegrała cztery sparingi, głownie z zespołami o rok starszymi od naszej drużyny. Niestety ponieśliśmy porażkę z Koroną Beskidu Tylicz , Uranem Łukowica, z którym również zremisowaliśmy kilka dni później. W ostatnim dniu obozu padł wynik 2-2 z Popradem Muszyna. Mimo niekorzystnych rezultatów zawodnikom należą się duże brawa za podjęcie równej walki ze znacznie przewyższającym nas rywalem warunkami fizycznymi, mimo dużego zmęczenia po odbytych przed sparingami treningach. Już wkrótce nasz zespół podejmie równie wymagających rywali w meczach sparingowych m.in. Wigry Suwałki, Start Otwock, Rakovię Raków Mazowiecki, którzy będą przebywać w pobliżu Wieliczki na obozie sportowym. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z obozu i życzymy powodzenia w nadchodzących meczach!

08 lipiec 2017 19:07 autor

Znów wracamy na tarczy z Kłaja

W sobotnie popołudnie Reprezentacja Wielickiego Podokręgu, podejmowała pierwszoligową Puszczą Niepołomice w ramach 40-lecia istnienia Wielickiego związku piłki nożnej. Mecz zakończył się wynikiem 3-2 dla Puszczy Niepołomice. Bramkę w meczu zdobył m.in. zawodnik Wieliczanki Jarosław Juras, który tak jak inny nasz reprezentant, Kamil Gawlik rozegrał jedną połowę spotkania. Oprócz niego gole zdobywali Mateusz Trybuła, reprezentujący na co dzień Piasta Łapanów, natomiast dla Puszczy strzelali Bruno Jose Rodrigues , Robert Ziętarski i Dawid Ryndak.

Tego samego dnia druga drużyna udała się na turniej do Kłaja. Nasz zespół podejmował Wolnych Kłaj, oraz drużynę z Ukrainy. Wieliczanka przegrała oba mecze, zajmując tym samym trzecie miejsce. Warto jednak dodać że wystąpiliśmy w bardzo młodym składzie w celu zdobycia cennego doświadczenia.

Już jutro o godzinie 14:00 odbędzie się mecz reprezentacji podokręgu Wielickiego z pierwszoligową Puszczą Niepołomice. Do kadry meczowej powiatu zostało powołanych dwóch zawodników TS Wieliczanki, Kamil Gawlik i Jarosław Juras. Spotkanie odbędzie z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia Wielickiego związku piłki nożnej na stadionie Piłkarza Podłęże.

W dniu jutrzejszym druga drużyna Wieliczanki udaje się na turniej w Kłaju, który będzie rozgrywany od godziny 12:00. O poczynaniach naszego zespołu poinformujemy po zakończeniu zawodów.

Na oba wydarzenia zapraszamy!

18 czerwiec 2017 16:38 autor

Porażka na zakończenie sezonu

Czarni Staniątki 5-1 Wieliczanka Wieliczka

Sezon w lidze okręgowej dobiegł końca. Był to pełen emocji i niespodziewanych zdarzeń czas, w którym każdy mecz miał ogromne znaczenie. . Niestety wracamy do A Klasy, kończąc sezon na 14 pozycji z 15 punktami na koncie. W ostatnim meczu sezonu, ulegliśmy wysoko zespołowi Czarnych Staniątki. Wieliczanka już po 29 minutach przegrywała po trzech bramkach Marcina Kowalczyka. Druga połowa to w dalszym ciągu przewaga Czarnych, którzy dołożyli jeszcze dwie bramki. Honorowego gola zdobył Patryk Tatara, któremu asystował Michał Żurek.

Skład wyjściowy: Łukasz Żurek (79` Artur Morydz) - Bogdan Lizak, Rafał Bieda, Michał Ciężarek Łukasz Gawęda - Alan Rudek (75` Michał Żurek), Jarosław Juras, Rafał Florek (48` Adrian Ciupek),  Kamil Gawlik (75` Tomasz Szymski) - Łukasz Szymański, Patryk Tatara

Bramka:Patryk Tatara

W rozgrywkach grup młodzieżowych:

Orliki Gwiazda Brzegi 1-10 Orliki Wieliczanka Wieliczka

Orliki Wieliczanki pewnie pokonały Gwiazdę Brzegi. Przez całe spotkanie nasz zespół dominował na boisku, dążąc do strzelenia kolejnych bramek. Bardzo dobre spotkane rozegrał Sztama rozgrywając piłkę w środkowej strefie a także Dziewoński, który po raz kolejny zdobył bramki po strzałach z własnej połowy boiska.

Bramki: 3x Jakub Grabka , 3xKacper Chudy, 2x Konrad Dziewoński, 2x Dawid Kuroń

Młodziki Dziecanovia Dziekanowice 1-2 Młodziki Wieliczanka Wieliczka

Wymęczone zwycięstwo odniosły nasze młodziki. Wieliczanka przez całe spotkanie znacznie przeważała w operowaniu piłki, jednak mimo tego nie potrafiliśmy się przebić przez obronę, stwarzając niewielkie zagrożenie pod bramką gospodarzy. W rezultacie,  dopiero w ostatnich minutach meczu zdobyliśmy zwycięską bramkę, przypieczętowując tym samym zwycięstwo w lidze.

Bramki: Adam Januś, Damian Bułka

Żaki Gwarka Wieliczka 2-12 Żaki Wieliczanka Wieliczka

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie żaki, strzelając aż 12 bramek w meczu decydującym o 6 miejscu w lidze. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kacper Majka, który zdobył tego dnia 2 gole oraz asystował przy prawie każdej bramce strzelonej przez nasz zespół.

Bramki: 7x Patryk Szmid, 3x Dominik Dziewoński, 2x Kacper Majak