nabor

Spotkania zostały przełożone ze względu obfitych opadów deszczu, które uniemożliwiają granie. Spotkanie pierwszej drużyny ze Zrywem Szarów zostanie rozegrany 19.11 o godzinie 13:00.

19 wrzesień 2017 10:45 autor

Niedosyt z remisu w Nowym Brzesku

Nadwiślanka Nowe Brzesko 1-1 Wieliczanka Wieliczka

Wieliczanka zremisowała w piątej kolejce wielickiej A klasy. Nasz zespół prowadził po bramce Bogdana Lizaka, który wykorzystał dośrodkowanie Alana Rudka. Kilka minut później w sytuacji sam na sam znalazł się Paweł Kałuża, został faulowany przez bramkarza gospodarzy, który za przewinienie otrzymał czerwoną kartkę. Kiedy wszystkim zgromadzonym na stadionie wydawało się, że Wieliczanka zwycięży w spotkani, sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym. Nadwiślanka wykorzystała jedenastkę i z niedosytem wracamy do Wieliczki z tylko jednym punktem.

Skład wyjściowy: Artur Morydz - Jakub Dudek (70` Paweł Kałuża), Mateusz Korzeniowski, Michał Ciężarek, Łukasz Gawęda – Bogdan Lizak, Jarosław Juras, Paweł Pawlikowski, Alan Rudek– Adrian Ciupek, Maciej Janus (90` Rafał Heród)

Bramka:Bogdan Lizak

Wieliczanka II Wieliczka – Wiarusy II Igołomia

Mecz zostały odwołane ze względu obfitych opadów deszczu, które uniemożliwiają granie na zalanej arenie lekkoatletycznej w Wieliczce

W weekendowych spotkaniach drużyn młodzieżowych:

Trampkarze Wieliczanka Wieliczka 3–0 Trampkarze Contra Sułków

Zgodnie z planem zakończył się mecz trampkarzy Wieliczanki z Contrą Sułków. Nasz Zespół dominował przez całe spotkanie, znacznie przeważając w posiadaniu piłki oraz nie dopuszczając drużyny przeciwnej pod własne pole karne. Wynik spotkania powinien być znacznie wyższy , jednak tego dnia nasi napastnicy nie wykorzystali ogromną liczbę 100% sytuacji. Plusem z pewnością jest brak straconych bramek., dzięki czemu jesteśmy jedyną drużyną, która po 5 kolejkach ma mniej niż 10 bramek straconych (8 straconych).

Skład: Arkadiusz Kolanowski (50’ Oskar Dębowski)- Oskar Urbański Filip Fliśnik, Igor Walasek, Marcel Brożek (35’Krystian Piszczatowski)- Kamil Leśniak (35’ Piotr Dudek), Jakub Gawlik, Adam Januś Michał Myszka, Damian Bułka– Patryk Kurzawa (55’ Kacper Chrobak)

Bramki: 2x Michał Myszka , Jakub Gawlik

Juniorzy Wieliczanka Wieliczka 1-2 Juniorzy Dąb Zabierzów Bocheński

Bramka: Kamil Augustynek

Żaki Wieliczanka Wieliczka 2–5 Żaki Zorza Przebieczany

Bramki: 2x Patryk Szmid

W sobotę 16 września o godzinie 16:30 Wieliczanka podejmie na wyjeździe Nadwiślankę Nowe Brzesko.

Nadwiślanka w obecnym sezonie zajmuje 5 miejsce z 8 punktami, wyprzedzając nas o 1 punkt. W czterech pierwszych meczach drużyna z Nowego Brzeska wygrywała 2 razy i 2 razy zremisowała. Łącznie zdobyła 14 goli, tracąc 6. Z historii spotkań sezonu 2015/2016:

  • (Jesień) Wieliczanka Wieliczka 4:1 Nadwiślanka Nowe Brzesko
  • (Wiosna) Nadwiślanka Nowe Brzesko 2:4 Wieliczanka Wieliczka

W niedziele o 17:00 druga drużyna Wieliczanki podejmie Wiarusy II Igołomia na arenie lekkoatletycznej w Wieliczce.

Nasz rywal w tym sezonie odniósł dwa zwycięstwa i jedną porażkę.  Wieliczanka trzy mecze wygrała i zajmuje pierwsze miejsce w wielickiej C klasie. W poprzednim spotkaniu pomiędzy obiema drużynami padł wynik 2-1. Bramki w tamtym spotkaniu strzelali Łukasz Gawęda i Michał Żurek.

W weekendowych spotkaniach drużyn młodzieżowych:

-Trampkarze na boisku Sokoła Chorągwica, podejmą zespół Contry Sułków. Wieliczanka po ostatnim spotkaniu zajmuje trzecie miejsce od końca. Ewentualne zwycięstwo pozwoliło by odskoczyć od strefy spadkowej II ligi. Oba zespoły spotkały się kilka tygodni temu w sparingu. Wówczas górą była Wieliczanka, która zwyciężyła 2-0.

-Juniorzy starsi w niedziele o 14:00 podejmą na arenie lekkoatletycznej drużynę Dąb Zabierzów Bocheński.

-Żaki na orliku w Krzyszkowicach w poniedziałek o 18:30 zagrają z Zorzą Przebieczany.

Na wszystkie spotkania naszych drużyn zapraszamy!

Piast Łapanów 4-3 Wieliczanka Wieliczka

Bolesnej porażki doznała pierwsza drużyna Wieliczanki. Już w 25 minucie prowadziliśmy 0-2. Najpierw do siatki trafił Ciężarek po uderzeniu z rzutu wolnego. Następnie podwyższył Łęcki w sytuacji sam na sam. W 30 minucie po błędzie defensywy Wieliczanki było już 1-2. W drugiej połowie gospodarze szybko objęli prowadzenie, a następnie podwyższyli na 4-2. Katem dla naszego zespołu był Mateusz Trybuła, który zdobył trzy bramki. W 90 minucie spotkania obrońca Piasta posłał piłkę do własnej bramki, ustalając wynik spotkania. Po porażce w Łapanowie, Wieliczanka spadła na 6 miejsce w tabeli, natomiast Piast jest liderem wielickiej A klasy.

Skład wyjściowy: Dominik Trześniewski - Jakub Dudek (60`Bogdan Lizak), Mateusz Korzeniowski, Michał Ciężarek, Łukasz Gawęda – Maciej Janus (70’Paweł Kałuża), Jarosław Juras, Paweł Pawlikowski, Alan Rudek (85`Rafał Heród) – Adrian Ciupek, Konrad Łęcki

 Bramki: Konrad Łęcki, Michał Ciężarek, Samobój

Złomex II Branice 0-1 Wieliczanka II Wieliczka

Wieliczanka zwyciężyła po bramce Pawła Kałuży, któremu dośrodkował Rafał Florek. Wynik mógł podwyższyć Gabryś, który dwukrotnie nie wykorzystał sytuacji sam na sam oraz Żurek. W pierwszej połowie doskonałą sytuację miał Dylawerski, jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Skład wyjściowy: Artur Morydz - Szymon Żak, Artur Jamróz Damian Baran, Marcin Florek - Kamil Gawęda, Michał Maruszewski (60’Paweł Kałuża), Jerzy Ochoński (46’ Rafał Florek), Rafał Czop (46’ Dominik Gabryś) - Mateusz Dylawerski Michał Żurek

Bramka:Paweł Kałuża

W weekendowych spotkaniach drużyn młodzieżowych:

Młodziki Zorza Przebieczany 5-2 Młodziki Wieliczanka Wieliczka

Skład:Sztama- Grabka, Dziewoński, Pęczek, Kuroń, Waśniowski, Chudy, Kmiecik, Babraj , Gumulski

Bramki:Dawid Kuroń, Jakub Grabka

Orliki Zorza Przebieczany 10-0 Orliki Wieliczanka Wieliczka

W drugiej kolejce nasze Orliki rozegrały mecz wyjazdowy z Zorzą Przebieczany na orliku w Tomaszkowicach. Pierwsze minuty meczu nie wskazywały na to, że w tym meczu przegramy i to jeszcze tak wysoko. Nasza drużyna miała niewielką przewagę i przeprowadziła dwie niezłe akcje zakończone strzałem prze Dominika Dziewońskiego. Raz przestrzelony nad bramką, druga sytuacja to bardzo dobra obrona przez bramkarza Zorzy.  Następnie okazje swoje mieli zawodnicy Zorzy, którzy w 14 min obieli prowadzenie.  Chwilę później było już 2: 0 po bardzo ładnym strzale lewą nogą. Olbrzymią przewagę do końca połowy wykorzystali gospodarze dokładając 2 bramki. Początek drugiej połowy to próby gry od tyłu i konstruowanie akcji po kilku takich próbach i stratach zrobiło się 7 do 0. Do końca próbowaliśmy zdobyć choćby honorowego gola, najlepsze okazje zmarnowali Alan oraz Kuba, zbyt słabe strzały zostały wyłapane przez bramkarza. W końcówce straciliśmy jeszcze 3 bramki po słabym kryciu w polu karnym.  W  czerwonej lidze orlików do każdego meczu trzeba się solidnie przykładać a także wkładać więcej zaangażowania i podejmować walkę. Z każdym meczem będzie coraz silniejsi.

Skład: Tomasz Pietras, Nikola Słonka, Kacper Majka, Alan Kluza, Dominik Dziewoński, Krystian Rutka, Dominik Gawlik, Jakub Grochal, Dominik Trzaska.

Trampkarze Wilga Koźmice Wielkie 3-2  Trampkarze Wieliczanka Wieliczka

W niedzielne popołudnie trampkarze Wieliczanki podejmowali obecnego wicelidera, Wilgę Koźmice Wielkie.  Już po 5 pierwszych minutach nasz zespół przegrywał 2-0 , po strzale z 40 metra oraz stracie pod własnym polem karnym. Nie mogąc sobie poradzić z wysokim pressingiem, przewagą fizyczną, bardzo ostrą grą, wymuszaniem przez trenera drużyny przeciwnej użycia gwizdka przez sędziego i wykonywaniem piłek przez defensywę Wilgi, nasz zespół do przerwy przegrywał 3-1. Warto odnotować w pierwszej połowie doszło do brutalnego faulu  na kapitanie Wieliczanki, który wyeliminował go z dalszej gry (zawodnik drużyny przeciwnej ,otrzymał od sędziego tylko reprymendę nie ponosząc żadnej kary). W przerwie doszło do kolejnego skandalicznego zachowania, w której według świadka,  trener drużyny przeciwnej pochwalił drużynę za ostrą grę, a następnie zmotywował zespół do dalszego kopania naszych zawodników. Na drugą połowę nasz zespół wyszedł znacznie odmieniony. Duża przewaga rosła z minuty na minutę. Akcję były rozgrywane głownie na połowie przeciwnika. Na 3-2 trafił Kurzawa. Nie radząca sobie drużyna Wilgi, wykonywała brutalne faule. Za jeden z fauli, a następnie kopniecie w twarz leżącego młodego piłkarza Wieliczanki piłką, został usunięty zawodnik drużyny przeciwnej na 2 minuty. W momencie wyrzucenia, sędzia został obrażony przez trenera drużyny Wilgi słowami „co za idiotę przysłali na mecz”. Kolejne faule skutkowały brakiem możliwości kontynuowania gry przez kolejnego zawodnika. W 60 minucie Michał Myszka  po minięciu zawodnika z numerem 16 zostaje zaatakowany wślizgiem od tyłu, następnie kolejny zawodnik minięty atakuje naszego gracza lecz z dużo większym rozpędem i siłą, na całe szczęście jest spóźniony , przy następnym zawodniku sytuacja się powtarza  (sytuacja została uchwycona na zdjęciu, które zostaną umieszczone na fanpage). Naszym zdaniem to trener odpowiada za zespół. Jest to pierwszy zespół wykonujący takie ruchy w stosunku do naszych zawodników. A prowokacje, faule, ciągłe przeklinanie do naszych zawodników, są winą trenera drużyny Wilgi. Mecz za prośbą trenera trampkarzy Wieliczanki ma zostać opisany przez sędziego i zgłoszony do podokręgu.  Jednak słowa sędziego, że sytuacja w Koźmicach Wielkich nie zmienia się od 25 lat nie napawa optymizmem. Czy jeśli od 25 lat się nic nie zmienia, nie możemy nic z tym zrobić ? W wieku trampkarza w dalszym ciągu chodzi o wyszkolenie zawodnika do piłki seniorskiej, a także nauczenie go odpowiedniej kultury i zachowań. Wynik jest drugorzędną celem. Jeśli trener Wilgi tego nie rozumie, to czy taka osoba jest odpowiednią osobą do szkolenia młodzieży ?  Z pewnością sytuacja będzie zgłoszona, również przez trenera Wieliczanki. Jeśli związek piłki nożnej nie zaproponuje jakiś środków bezpieczeństwa  na mecz październikowy z Wilgą, Wieliczanka odda swój mecz w.o, nawet jeśli będzie on decydował o utrzymaniu w drugiej lidze. Nie dysponujemy jako jedyny zespół w lidze rocznikiem 2003 (w przypadku Wilgi była tam znaczna przewaga rocznika 2003). Nawet w przypadku spadku z ligi nasi zawodnicy z pewnością wrócili by już do 2 ligi po jednej rundzie. A w następnym sezonie będą z pewnością jedną z najmocniejszy lub najmocniejszą drużyną 2 ligi (w następnym sezonie rocznikiem dominującym będzie 2004), co pokazują już w tym momencie rozgrywając wyrównane spotkania z liderem i wiceliderem ligi, tracąc w czterech meczach tylko 8 bramek (tylko Nadwiślanka ma lepszy rezultat). Zdrowie naszych zawodników jest najważniejsze. A powtarzające się podobne sytuację w meczu na turnieju Wilgi-Nadwiślanki, Wilgi-Wieliczanki, słuchy o podobnych sytuacjach w meczach Wilgi od innych trenerów, daje podstawy do zagrożenia wystąpienia w następnym meczu podobnej sytuacji.   

Skład: Oskar Dębowski (50’ Arkadiusz Kolanowski)- Oskar Urbański (68’ Krzysztof Janiw) Filip Fliśnik, Igor Walasek, Marcel Brożek (40’Krystian Piszczatowski) Kamil Leśniak (35’ Kacper Chrobak), Jakub Gawlik, Adam Januś (35’ Piotr Dudek),Michał Myszka, Damian Bułka(67’ Jakub Przepióra) – Wojciech Śliwa (40’ Patryk Kurzawa)

Bramki: Patryk Kurzawa, Adam Januś

Wieliczanka Wieliczka Akademia piłkarska Wieliczka IV 2-10 Żaki Wieliczanka Wieliczka

Dobrą serię podtrzymują Żaki , które w swoim drugim meczu odniosły kolejne zwycięstwo w lidze niebieskiej z rocznikiem 2010 i młodszymi drużyny APW IV aż 10:2. Zacznijmy od tego wynik nie jest ważny w tym meczu a postawa wszystkich dzieci , które brały udział w zawodach. Wynik otworzył Gabriel Kwintowski, strzelając bramkę w zamieszaniu w polu karnym. Dużo ciekawych akcji pod bramką APW IV wykańczali kolejno dwie Patryk Szmid oraz Kacper Ślusarczyk, ustalając wynik do przerwy 5:0. Na dużą uwagę zasługują debiutanci z rocznika 2010 Filip oraz Adaś, których był to pierwszy oficjalny mecz w naszych barwach, rozgrywając bardzo dobre spotkanie. Początek drugiej połowy to szybko strzelona bramka na 6:0 przez Gabrysia. W końcu do akcji doszli Zawodnicy APW IV pokonując dwukrotnie naszego bramkarza. Końcówka meczu jednak należała do nas, efektem tego były strzelone dwa gole przez Oliwiera Stryszowskiego (rocznik 2010) i Daniela Nalepę. W ostatniej akcji meczu wynik ustalił Damian Jachurski  mocnym strzałem za pola karnego. Oby w każdym meczu nasi zawodnicy byli tak skuteczni i waleczni jak dziś. Tradycyjnie po meczu obie drużyny podziękowały za mecz, a nasza drużyna w kółeczku odśpiewała „Tak się bawi, tak się bawi Wieliczanka”.

Skład: Kamil Kałuża, Damian Jachurski ,Wojciech Rutka, Kacper Ślusarczyk, Gabriel Kwintowski, Hubert Rachwalski,  Oliwier Stryszowski, Patryk Szmid, Filip Słowiński, Adam Łazarz, Daniel Nalepa.

Bramki: 2x Kacper Ślusarczyk, 2x Gabriel Kwintowski, 2x Patryk Szmid,2x Oliwier Stryszowski, Daniel Nalepa, Damian Jachurski

Juniorzy KS Rajsko 1-3 Juniorzy Wieliczanka Wieliczka

Bramki: Sowiński, Gawron i Włodarczyk

08 wrzesień 2017 11:09 autor

Wyjazdowy weekend

W niedzielę 10 września o godzinie 16:30 Wieliczanka podejmie Piast Łapanów.

Gospodarze w obecnym sezonie zajmuje 1 miejsce z 9 punktami, które zostały zdobyte w trzech meczach. Łącznie zdobyli 12 goli, stracili 3.Najlepszym strzelcem w zespole Piasta jest  Mateusz Trybuła, który w 3 spotkaniach zdobył 4 gole. Poprzednie spotkanie obu drużyn , zakończyło się remisem 1:1. Jedyną bramkę dla Wieliczanki zdobył Marcin Bzukała. Dzięki remisowi w tamtym spotkaniu Wieliczanka awansowała do ligi okręgowej.

Jutro o 17:00 druga drużyna Wieliczanki podejmie Złomex II Branice.

Nasz rywal w tym sezonie odniósł zwycięstwo i jedną porażkę.  Wieliczanka dwa pierwsze mecze wygrała. W poprzednim spotkaniu pomiędzy obiema drużynami padł wynik 1-1. Jedyną bramkę dla Wieliczanki zdobył Michał Żurek.

W weekendowych spotkaniach drużyn młodzieżowych:

-Młodziki w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z Zorzą Przebieczany. Początek spotkania w sobotę o godzinie 11:00.

-Orliki na wyjeździe w sobotę o 14:00 zagrają również z Zorzą Przebieczany

-Trampkarze w wyjazdowym spotkaniu podejmą lidera tabeli II ligi, zespół Wilgi Koźmice Wielkie, która w trzech meczach zdobyła 19 bramek, tracąc 8. Wieliczanka po środowym spotkaniu przegranym z Zorzą Przebieczany 0-1, spadła na 5 miejsce z bilansem bramek 5-5. Rocznik 2004 Wieliczanki czeka więc bardzo trudne zadanie w spotkaniu z przeciwnikiem przeważającym warunkami fizycznymi w pojedynczych przypadkach nawet o pół długości ciała. Oba zespoły spotkały się już na turnieju, wówczas w meczu o drugie miejsce górą była Wilga, zwyciężając 5-2.  

-Żaki na orliku przy solnym mieście w niedziele o 13:00 zagrają z Akademią Piłkarską IV

-Juniorzy starsi w niedziele o 13:00 podejmą na wyjeździe KS Rajsko.

Trzymamy kciuki za powrót do Wieliczki z kompletem punktów!

Strona 1 z 33