Cenny punkt na ciężkim terenie

Napisane przez  Redakcja
Piast Łapanów 1-1 (1-1) Wieliczanka Wieliczka
Bramki: Wojciech Maślanka

W drugiej kolejce A klasy Wieliczanka podejmowała Piast Łapanów. Mecz był okazją do rewanżu po wysokiej pucharowej porażce 0-6. Wieliczanka do meczu przystąpiła mocno skoncentrowana i już w pierwszych minutach meczu zagrażała gospodarzą. Prowadzenie Wieliczance mógł dać Janus strzałem z przed pola karnego, a następnie Juras, który uderzał głową nad bramką Piasta. Parę minut później Wieliczanka objęła prowadzenie. Dośrodkowanie w pole karne nie złapał bramkarz gospodarzy co wykorzystał Maślanka, kierując piłkę do pustej bramki. Dwie minuty wynik mógł podwyższyć Juras, którego strzał z 16 metrów minął bramkę zawodników z Łapanowa. Niewykorzystana sytuacja się zemściła. W środku boiska piłkę przejął zawodnik Piasta, pociągnął z piłką pod pole karne, a następnie precyzyjnym strzałek dał wyrównanie w meczu. Od tego momentu miejscowi mieli kilka dogodnych sytuacji, jednak ich strzały bronił dobrze dysponowany tego dnia Morydz. Wieliczanka w drugiej połowie zagroziła dwukrotnie, strzał Jurasa z 20 metra powędrował minimalnie nad prawym spojeniem bramki oraz w zamieszani pod bramkowym po wyrzucie z autu, strzał Janusa został zablokowany. Gospodarze najlepszą sytuację mieli w ostatniej minucie spotkania, kiedy zawodnik Piasta trafił z 5 metrów prosto w Morydza, a jego dobitka powędrowała obok bramki Wieliczanki.

Skład Wieliczanki: Artur Morydz - Jakub Dudek (70’ Przemysław Czepiec), Sebastian Marcowski, Mateusz Korzeniowski, Łukasz Gawęda– Jan Zevallos, Jarosław Juras ( 88’ Michał Maruszewski) Maciej Janus – Wojciech Maślanka (75’ Rafał Czop) Michał Żurek (65’ Kamil Gawęda), Bogdan Lizak