Przegrywamy z Zielonymi po walce do ostatnich sekund spotkania

Napisane przez  Redakcja

Wieliczanka Wieliczka 1-2 Zieloni Niegowić

Bramki: Paweł Kałuża

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gości, którzy objęli prowadzenie już w 7 minucie spotkania. Błąd obrońcy pod bramką Morydza, bezlitośnie wykorzystał napastnik Zielonych. Szybko stracona bramka nie podłamała Wieliczan. Trzy minuty później Dudek nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. W drugiej połowie goście zagrażali głównie po strzałach z dystansu oraz po stałych fragmentach gry. Jeden z nich zakończył się podwyższeniem prowadzenia. Wieliczanka bramkę kontaktową zdobyła w 82 minucie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Paweł Kałuża przelobował bramkarza z Niegowici, ustalając wynik spotkania.

Niestety, po bardzo wyrównanym meczu, walki obu drużyn i pogoni Wieliczanki w ostatnich sekundach, musieliśmy uznać wyższość rywali.

Skład Wieliczanki: Artur Morydz - Bogdan Lizak, Jakub Kowal, Rafał Heród, Łukasz Gawęda - Paweł Pawlikowski (70` Paweł Kałuża), Jarosław Juras, Rafał Florek, Kamil Gawęda (75` Michał Maruszewski), Jakub Dudek (46` Rafał Czop)- Michał Żurek

Wkrótce na naszej stronie pojawi się skrót meczu ze spotkaniu.

W rozgrywkach grup młodzieżowych:

Juniorzy Wieliczanka Wieliczka 9-3 Juniorzy Wilga Golkowice

Bramki: 2xJakub Wrona, 2x Damian Skuta, Dawid Adamus, Michał Maciołek, Kamil Augustynek, Kacper Sowiński, Jakub Janik

Trampkarze Wieliczanka Wieliczka 12-0  Trampkarze Błyskawica Wyciąże

Bramki: 5x Piotr Dudek, 2x Klaudiusz Bochniak, 2x Damian Bułka, Patryk Kurzawa, Adam Januś, Kamil Leśniak

W dniu wczorajszym rocznik 2004 Wieliczanki podejmował Błyskawicę Wyciąże. Beniaminek II ligi przyjechał do Wieliczki gołą jedenastką w mocno rozbieżnym rocznikowo składzie, w którym znajdowało się tylko trzech zawodników z rocznika 2003, a najmłodszy adept piłki nożnej urodził się w 2006 roku. Wieliczanka przez cały mecz kontrolowała spotkanie, nie dopuszczając gości na własną połowę boiska. Na uwagę zasługuję pięć bramek grającego na środku pomocy Piotra Dudka. Zawodnik, który zaczynał w pierwszych meczach rundy wiosennej na ławce rezerwowych jest w świetnej formie, strzelił już jedenaście goli, dodając drugie tyle asyst pierwszego lub drugiego stopnia.  Wieliczanka w dalszym ciągu wierzy w awans do ligi ponad powiatowej. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek znajduję się na drugiej pozycji, tracąc do lidera trzy punkty (jeden mecz więcej od prowadzącej Wilgi). Drużyna zdaję sobie sprawę, że będąc starszym rocznikiem trampkarza w przyszłym sezonie nie będzie możliwości prowadzenia równej walki z większością zespołów.  

Skład Wieliczanki: Arkadiusz Kolanowski (55’ Oskar Dębowski) – Oskar Urbański, Filip Fliśnik (36’Marcel Brożek), Igor Walasek, Jakub Gawlik (45’ Mikołaj Kołek)- Adam Januś, Michał Myszka ( 45’ Kamil Leśniak), Piotr Dudek- Patryk Kurzawa ( 36’ Kacper Chrobak), Klaudiusz Bochniak, Damian Bułka (36’ Krystian Piszczatowski) (38’ Piotr Sikora)

Wkrótce na naszej stronie pojawi się skrót meczu ze spotkaniu.

Orliki Wieliczanka Wieliczka 5-2 Orliki Wolni Kłaj

Bramki: 2xDominik dziewoński , Dawid Kuroń, Kacper Majka, Michał Aondo – Akaa

Spotkania