Zwycięstwo na wyciągnięcie ręki

Napisane przez  Redakcja

Wieliczanka Wieliczka 1–1 Złomex Branice
Bramka:Jarosław Juras

W dniu wczorajszym zostało rozegrane spotkanie 20 kolejki,  a przeciwnikiem drużyny Wieliczanki była czwarta drużyna Wielickiej Klasy A, Złomex Branice. Pierwsze minuty to obustronne badanie sił, gdzie Złomex długo budowały swoje akcje, a Wieliczanie czekali na błędy, które kilkukrotnie pozwalały na wyprowadzenie groźnych kontr. Bardzo dobre sytuacje strzeleckie miał dwukrotnie Maruszewski i Juras, a także Żurek z rzutu wolnego. Nie wykorzystane sytuacje się zemściły. Pod koniec pierwszej połowy po kontrowersyjnej ręce, prowadzenie gościom z rzutu wolnego dał Dudek. W drugiej połowie Wieliczanka doprowadziła do wyrównania. Po wyrzucie z autu Korzeniowskiego piłkę do bramki skierował Juras. Od tego momentu Złomex znacznie przeważał na boisku, stwarzając sobie kilka sytuacji strzeleckiej. Ostatnie słowo należało jednak do Wieliczanki, kiedy to w ostatniej akcji meczu Kałuża dograł do Gawędy, który spudłował z dwóch metrów. Remis jest zatem wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym, choć uczucie niedosytu po ostatniej akcji pozostanie.

Skład Wieliczanki:: Artur Morydz - Jakub Dudek (80` Artur Jamróz), Mateusz Korzeniowski, Rafał Heród, Łukasz Gawęda - Maciej Janus (72` Jakub Kowal), Paweł Pawlikowski,  Jarosław Juras, Kamil Gawęda, Michał Maruszewski (55` Rafał Czop) - Michał Żurek (70` Paweł Kałuża) 

W weekendowych spotkaniach drużyn młodzieżowych:
Trampkarze Wilga Koźmice Wielkie 6-1 Trampkarze Wieliczanka Wieliczka
Bramka:Piotr Dudek

Wysokiej porażki doznał rocznik 2004 Wieliczanki. Mecz z pewnością zakończył się zasłużonym zwycięstwem Wilgi, jednak porażka jest zbyt wysoka, nie odzwierciedlająca pracy i wysiłku Wieliczanki. Wysoka trawa nie pozwalały w tym dni na dużą wymianę podań co znacznie ułatwiało grę większym i silniejszym zawodnika Wilgi, którzy mądrze szukając swojego najlepszego strzelca dośrodkowaniami z bocznych sektorów boiska, prezentowali świetną skuteczność pod bramką Wieliczanki. Mimo tego nasz zespół stworzył wiele stuprocentowych sytuacji, które powstrzymywał bramkarz gospodarzy. Po porażce w dniu wczorajszym Wilga jest niepokonaną drużyną i na pięć kolejek przed koniec ligi, wyprzedza nas zespół o sześć punktów.

Skład Wieliczanki: Oskar Dębowski (62’ Arkadiusz Kolanowski)- Oskar Urbański, Filip Fliśnik, Igor Walasek, Kamil Leśniak (62’ Marcel Brożek)-Adam Januś, Piotr Dudek (48’ Krystian Piszczatowski),Jakub Gawlik- Kacper Chrobak (35’ Patryk Kurzawa),Michał Myszka, Damian Bułka (62’ Jan Lizak),

Żaki Targowianka Targowisko 4-3 Żaki Wieliczanka Wieliczka
Bramki:Kacper Ślusarczyk, Gabriel Wilczyński, Samobójcza

Spotkania