UKS Sygneczów vs TS Wieliczanka Wieliczka
1 2

Informacje

Data niedziela, 10 listopad 2013
Godz. meczu : 14:00

Opis meczu

W niedzielne popołudnie na grząsko - wodnym boisku, przyszło nam zmierzyć się z liderem Wielickiej B Klasy drużyną z Sygneczowa. Mecz zapowiadany przez obydwie ekipy jako hit jesieni, przyciągnął na trybuny wielu kibiców również zamiejscowych.


Początkowo inicjatywa należała do gospodarzy którzy oddali kilka groźnych, lecz niecelnych strzałów. Z upływem czasu mocniej atakowała Wieliczanka zyskując kilka rzutów rożnych i wolnych. Po jednym z nich , uderzeniem z ok. 25 m zasłoniętego bramkarza Sygneczowa pokonał nasz snajper P.Kałuża. Przez cały czas trwała zażarta walka o każdą piłkę i każdy centymetr boiska, trzeszczały kości, nikt nie zamierzał odstawiać nóg. Mimo wielu okazji z obydwóch stron, wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Na drugą połowę gospodarze wyszli w nieco zmienionym składzie, ruszyli mocno do przodu i po jednym z dośrodkowań, strzałem z bliskiej odległości zdołali wyrównać. Gdy wydawało się że miejscowi pójdą za ciosem, spotkał ich zimny prysznic, po jednym z wielu kontrataków gości przytomnie w polu karnym zachował się B.Lizak i precyzyjnym uderzeniem dał prowadzenie Wieliczance. Poirytowani takim obrotem sprawy zawodnicy z Sygneczowa zaczęli brutalnie faulować, efektem czerwona kartka dla lidera zespołu gospodarzy.

Emocje wśród zawodników i na trybunach sięgały zenitu, nastała 90 min i gdy wydawało się że jest po meczu, sędzia ku zdziwieniu wszystkich podyktował karnego przeciwko gościom ! konsternacja ! Zawodnik gospodarzy jednak przestrzelił ! Po kilku doliczonych minutach, arbiter zakończył to emocjonujące pełne dramaturgii spotkanie.

Radości wśród przyjezdnych nie było końca , lider pokonany ! Należy wspomnieć o ciekawie zorganizowanym i kulturalnym dopingu kibiców obydwu zespołów - dziękujemy !

Opiekun drużyny Wieliczanki powiedział po meczu: "serce się raduje, patrząc na tak walczących, a przy tym realizujących założenia taktyczne i oddanych klubowi zawodników"


Bramki
Paweł Kałuża 20`, Bogdan Lizak 70`

Żółte kartki
Marcin Florek, Paweł Kałuża, Michał Żurek, Mateusz Korzeniowski